Přihlásit se

Ještě nemáte vytvořen účet?

Registrovat
LED osvětlení stomatologických pracovišť iTOled Medical
Kód zboží:
Prodejní cena s DPH: 22.869,- Kč
18.900,- Kč

LED osvětlení stomatologických ordinací a pracovišť, laboratoří, veterinárních ordinací. Možnost plnohodnotného využití také v dermatologických pracovištích a kosmetických salónech.

Řada LED svítidel iTOled MEDICAL se specializuje na osvětlení pracovišť s vysokými nároky na kvalitu a jakost podávaného osvětlení jako jsou stomatologické ordinace, ale i veterinární ordinace...apod. Tato svítidla jsme schopni ve výrobě modifikovat přesně dle požadavků daného konkrétního pracoviště. Ve stomatologických pracovištích najdeme více světelných zdrojů- od "operační lampy" křesla stomatologa po běžné okolní osvětlení ordinace, které ovlivňují jak zrakovou tak psychickou pohodu zůčastněných osob.

Studie ergonomie pracovního prostředí ukázaly, že vysoká intenzita operační lampy okamžitě zvýší na počátku pracovního dne uvedené schopnosti, avšak je-li rozdíl světelné intenzity OP-lampy a okolí pracovního pole příliš kontrastní, nastává problém s akomodací zraku a dochází k rychlé únavě zraku. Rovněž se zde často mísí několik druhů světla s různou spektrální skladbou- teplotou chromatičnosti (od 3000K až po 6500K). U zubních lékařů, kteří musí přenášet mnohokrát denně pozornost mezi poli různé svítivosti a chromatičnosti dochází k častému oslnění a rychlé únavě zraku, která se projevuje snížením rozlišovací schopnosti, pracovním nepohodlím a vede i k nižší pracovní výkonnosti.  V dnešní době je dokonce definován nový pojem, tzv. SAD-efect- „špatná nálada“ z únavy namáhaných očí díky velkému kontrastu mezi intenzitou zdroje pracovního osvětlení a intenzitou okolního osvětlení.

Svítidla řady iTOled MEDICAL vytváří poměr mezi vysokou intenzitou osvětlení operační lampy (popř. jiným manipulačním prostorem s vysokou intenzitou osvětlení) a okolním pracovním osvětlením 1:4, který spolu s teplotou chromatičností 4000 až 5500K  dle studie, nejefektivněji eliminuje a zásadně zpomaluje únavu zraku a s ním spojené negativní dopady na pracovní výkon a komfort pracovního prostředí.

Svítidla řady iTOled MEDICAL jsou dostupná ve dvou designech, rúzných velikostech a s možností dálkové regulace intenzity osvětlení a u některých modelů dokonce plynulou regulaci a nastavení teploty chromatičnosti!!!

 U těchto svítidel je žádoucí individuální konzultace se zákazníkem, popřípadě provedení světelné studie příslušného pracoviště.